Jak najprościej wyrobić eTA?

W czystej teorii, Kanada nie wymaga wizy od obywateli Polski już od marca – 2008 r. Decyzję o przyjeździe do kraju oraz okresu pobytu podejmuje pracownik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

W praktyce, kiedy dostajemy się do Kanady powietrzną drogą winniśmy mieć aktualną eTA, czyli awizację elektroniczną wycieczki. Jest to szczególny gatunek dokumentu, który fachowo biorąc rzecz nie jest wizą, jakkolwiek pełni podobną funkcję.

Jak uzyskać wizę eTA Kanada?

Nic prostszego! Wystarczające jest przejść na stronę ambasady kanadyjskiej i uzupełnić odpowiedni wniosek. Rzecz jasna, jest on osiągalny w dwóch językach – francuskim oraz angielskim, bo to właśnie one są obowiązujące na terenie Kanady. Następnie, wystarczające jest uregulować relatywnie niewielką opłatę, inaczej siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W czasie trzech dni, zostanie stwierdzona decyzja, co do potwierdzania eTA. Aktualna jest od razu oraz nie ma wymogu jej drukowania.

O ile tymczasem zastanawiamy się jak zrealizować wniosek o eTA Kanada, najkorzystniej powierzyć będzie to do wykonania ekspertom. Istnieją filie wizowego pośrednictwa, które mogą nas wyręczyć w otrzymaniu pożądanych dokumentów. Jest to adekwatne rozwiązanie na rzecz tych, którzy nie umieją na tyle odpowiednio języka francuskiego bądź angielskiego, żeby pewnie uzupełnić potrzebny formularz. Sporo osób zastanawia się nad eTA Kanada, jakim sposobem sfinalizować wniosek, ale nie jest to uciążliwe zadanie, jeśli się zna języki. Wniosek składa się internetowo, bez opuszczania domu. Jest to bardzo wygodne podejście. Kontakt z profesjonalistami pomoże w rozjaśnieniu wszelkich obiekcji a także niedopowiedzeń.

W jaki sposób działa eTA?

Awizacja elektroniczna jest ważna przez 5 lat od terminu przekazania lub do końca obowiązywania paszportu, do którego była przypisana.

Można podróżować dzięki niej w celach krajoznawczych czy też w tranzycie. Na owym wariantu zezwolenia wolno mieszkać w Kanadzie maksymalnie sześć miesięcy. O ile wymagamy więcej czasu, to konieczne jest szczególne przyzwolenie od odpowiednich urzędników.

Należy także zaznaczyć, że dostając się do Kanady drogą morską względnie lądową, eTA nie jest wymagana.

Czytaj także:

canada visa apply online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *