Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, podobnie jak pozostałe mechanizmy są w stanie się popsuć, każdy moduł z którego, zamek jest skonstruowany, zależy od pobliskiego modułu.

Przyczyny awarii zamków

Najbardziej powszechną usterką jest zablokowanie się zapadek w efekcie włożenia do zamka nieodpowiedniego klucza lub tropu z uszkodzonymi ząbkami. Klucz, wbrew powszechnej opinii, dość łatwo jest uszkodzić – wystarczy niewłaściwie go używać, jak na przykład otwierać nim kapsle od napojów lub dokonywać nim odkręcania metalowych elementów. Uszkodzony w taki sposób klucz bardzo łatwo zablokuje zamek, a nawet utknie w nim permanentne. Ten rodzaj uszkodzenia jest bardzo poważny więc jeśli chcemy by wada została usunięta trzeba wezwać ślusarza, który oszacuje skalę problemu, i naprawi lub wymieni zamek. Ślusarz trudni się także oczyszczeniem zatrzasku, jak również jego pielęgnacją. Obie te czynności mają na względzie bezusterkową pracę zapadek i dodatkowo lepsze działanie całego urządzenia.

Równie częstą przyczyną zatrzymania zamka w drzwiach jest ułamanie się klucza podczas próby ich otwierania. Ta stresująca sytuacja pociąga za sobą dodatkowe wydatki – oprócz usunięcia części klucza i odbezpieczenia zamka przez ślusarza, istnieje niezbędność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najprościej dorobić w zakładach ślusarskich lub małych punktach usługowych oferujących m.in. sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na bazie projektu oryginalnego klucza bądź wkładki zamka. Jeżeli jest to zamek typu YALE, problem jest prosty do rozwiązania, aczkolwiek z zamkiem „Gerda” może być problem. W momencie zepsucia zamka antywłamaniowego odpowiedniej wymienić go na nowy.

W każdej miejscowości znajdziemy „pogotowie ślusarskie”, którego pracownicy dostepni są całą dobę, Jednym z miejsc w którym znajdziemy warsztaty ślusarskie są Katowice – stolica województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie jedynie produkowanie kopii zapasowych – to również sprzedaż zamków zarówno do drzwi domowych, jak i samochodowych, reperacja zatrzymanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do mieszkań i do aut, czyszczenie oraz konserwacja zamków i wiele innych prac.

Usługi ślusarskie są nadzwyczaj cenione – bez takiego fachowca żaden zamek nie będzie działał odpowiednio.

Więcej informacji:
dorabianie kluczy śląsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *