Jeżeli masz w życiu wybrać się jedynie do jednego kraju poza Europą, niech to będzie Kanada – ciekawostki krajoznawcze odnajdziemy tam na każdym rogu. Kanada jest bardzo rozległym państwem, zajmującym ponad połowę kontynentu północnoamerykańskiego. Znajdziemy tam bardzo zróżnicowany krajobraz. Jest to raj dla podróżników, bo proponuje również atrakcje miejskie z obfitą ofertą kulturalną, ale przede wszystkim bogactwo dzikiej przyrody. Punkty obowiązujące dla każdego turysty znajdziemy w każdej kanadyjskiej prowincji – opisujemy kilka z nich.
Pamiętaj także o
kanada wiza

Kanadyjskie miasta i osady

Fani atrakcji miejskich nie będą się nudzić w Kanadzie. W największym stopniu znane kanadyjskie miejscowości mają do zaoferowania wszystko, czego zdołamy oczekiwać od metropolii – bogatą ofertę kulturalną, wyróżniające restauracje, zabytki, za pośrednictwem których zdołamy dowiedzieć się krocie o historii tego rozbrajającego kraju. Czołówka kanadyjskich miast turystycznych to wielka czwórka – Toronto, Montreal, Vancouver i Calgary. Każde z tych miast oddalone od siebie o tysiące kilometrów ma do zaoferowania całkiem inne atrakcje. Wielkomiejskie Toronto, jak każda stolica daje nam na talerzu to, co najistotniejsze – historyczne budowle, monumentalne biurowce, ale i muzea. Montreal, nazywany kanadyjskim Nowym Jorkiem to stolica kultury, muzyki i kanadyjskiej bohemy. Vancouver to znaczny biznes i głośne i kolorowe downtown, które nie daje zapomnieć o połączeniach handlowych z Azją. I wreszcie spokojne i senne Calgary, przejście do kanadyjskiego Dzikiego Zachodu, czyli Alberty.

Atrakcje przyrodnicze

Kanada to państwo skrajności, jeśli chodzi o krajobraz i atrakcje przyrodnicze. Górskie krajobrazy, bujne lasy, pustynne bezdroża a także wybrzeża oceanów – Zapewne każdy wypatrzy tam cos dla siebie. Najbardziej znaną przyrodniczą atrakcją Kanady jest z pewnością umieszczony na pograniczu kanadyjsko-amerykańskim wodospad Niagara. Zwolennicy górskich krajobrazów w całości odnajdą się w położonym w zachodniej części kanady parku narodowym w Banff, słynącym z malowniczych górskich widoków z potokami, jeziorami górskimi oraz trasami trekkingowymi jak z pocztówki. To imponujące miejsce, aby zaznajomić się z pięknem Gór Skalistych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *